Zpracováváme PENB – průkazy energetické náročnosti budov

Říkáte si, co tato zkratka znamená?sentenceStart je průkaz energetické náročnosti budov. Že jste o tom již slyšeli, ale nevíte, k čemu je to dobré? Pak vám to rádi vysvětlíme.

PENB

Novým zákonem byla přijata novela o tom, že každá nemovitost, která se bude pronajímat nebo kupovat musí mít zpracováno PENB . Tento průkaz pak každému zájemci okamžitě ukáže, jak bude budova náročná na spotřebu energie jako je vytápění nebo spotřeba elektrické energie apod. Důvod, proč byl PENB prosazený je jednoduchý. Jestliže při koupi ledničky a pračky mezi sebou porovnáváte jednotlivé výrobky, které mají štítky se spotřebou elektrické energie uvedené, proč byste neměli mít stejnou možnost v případě nemovitostí, do kterých se chystáte investovat své celoživotní úspory. Snadno je mezi sebou porovnáte a budete vědět, jaké další skryté náklady budete muset na provoz budovy vynaložit.

Chcete vědět více?

Pak navštivte naše stránky a zde se dočtete vše, co budete potřebovat. Jsme společnost, která vám dokáže průkaz energetické náročnosti zpracovat a to za co nejnižší možnost cenu a nezáleží na tom odkud jste.